Mindhunter

14.08.2019

O seriáli

S oboma hlavnými hrdinami, agentmi FBI, sa vraciame v čase do roku 1979. Spoločne s mladým agentom Holdenom Fordom a jeho skúseným kolegom Billym nahliadneme nielen do väznice, kde sú uväznení tí najhorší a najbrutálnejší sérioví vrahovia, ale predovšetkým do ich hláv - s cieľom dolapiť násilníkov, ktorí sú stále na slobode.

Môj názor

Mindhunter je takou dosť kontroverznou záležitosťou. Práve preto tvrdím, že nie je pre každého, nakoľko je to seriál, ktorý je postavený výlučne na rozhovoroch, čo samo o sebe môže pôsobiť nudne. Títo dvaja agenti však vedú rozhovory so sériovými vrahmi, čo podľa mňa už zaujímavé je. Čo poviete?

Hoci je zaradený do žánru krimi, nenájdete tu jedinú akčnú scénu. A to je veľmi dobre, pretože práve tým sa odlišuje od ostatných seriálov a koniec koncov to je práve to, čo ma na ňom zaujalo najviac. Najdôležitejšiu úlohu tú zohráva psychológia postáv (v tomto prípade vrahov), agent Holden totiž pracuje s myšlienkami, vytvára rôzne teórie, snaží sa prísť veci na kĺb - ako a prečo vrah konal tak, ako konal - je naozaj hlavička a pri jeho myšlienkových pochodoch nadobúdate pocit, že dokáže vyriešiť naozaj čokoľvek.

Asi to nie je úplne ten typ seriálu, ktorý sa nejakým spôsobom vyvíja, nemá stupňujúci dej a pri jeho pozeraní si zrejme nepoviete "je to lepšie a lepšie", pretože vo vzduchu visí stále jedna a tá istá otázka: Ako myslí vrah?
Mňa to celé však nesmierne fascinuje a už netrpezlivo čakám na druhú sériu:-).

© 2020 Radka M. Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma! Táto stránka bola vytvorená pomocou služby Webnode. Vytvorte si vlastný web zdarma ešte dnes! Vytvoriť stránky