Heather Morris - Tetovač z Auschwitzu

11.02.2019

Žáner: skutočný príbeh/historický román
Väzba: pevná
Počet strán: 272

O knihe

Tetovač z Auschwitzu je román vychádzajúci zo skutočného príbehu Laleho a Gity Sokolovovcov, dvoch slovenských Židov, ktorí prežili koncentračný tábor Auschwitz-Birkenau a po vojne si našli nový domov v Austrálii.

Lale v tábore dostal prácu tetovača. Jeho povinnosťou bolo číslovať väzňov, ktorých nacisti po selekcii nechali nažive, teda vpichávať im do predlaktí čísla s neodstrániteľným atramentom - jeden z najsilnejších symbolov holokaustu. Jedného dňa sa v rade na tetovanie vyskytlo vystrašené a roztrasené mladé dievča... Pre Laleho to bola láska na prvý pohľad. Zaumienil si, že popri vlastnom prežití urobí všetko pre to, aby prežila aj Gita.

Môj názor

Doposiaľ som napísala len pozitívne recenzie, no táto žiaľ úplne pozitívna nebude. Tým však nechcem povedať, že kniha bola zlá, naopak. Veľmi ma bavila, je pekne a ľudsky napísaná, ľahko sa číta a ľuďom, ktorí majú radi skutočné príbehy, ju môžem len odporučiť. Kniha si určite zaslúži pozornosť, ale podľa mňa nevystihuje celkovú podstatu "pravého" holokaustu a zverstiev, ktoré sa v Osvienčime skutočne stali. Príbeh bol postavený na romantickej zápletke, avšak hlavná dejová línia z prostredia koncentračného tábora akoby prebiehala len "v pozadí" a ak by po tejto knihe siahol niekto, kto o tejto téme nevie nič alebo len veľmi málo, mohol by mať skreslené predstavy o tom, čo sa v týchto hrozných časoch naozaj odohrávalo. To je jediná vec, ktorá z môjho pohľadu uberá na kvalite tejto knihy. Inak bola skvelá a prečítala som ju za rekordne krátky čas. 
Príbeh poukazuje na to, že aj na takom hroznom mieste, akým je koncentračný tábor, sa môže zrodiť láska. Ak ste ju ešte nečítali, tak to určite čím skôr napravte, pretože naozaj ide o fascinujúci príbeh, na ktorý sa nezabúda.

© 2020 Radka M. Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!