Nicole Krauss - Dejiny lásky

16.02.2019

Žáner: spoločenský román
Väzba: brožovaná
Počet strán: 267

O knihe

Dejiny lásky sú poctou veciam zabudnutým, túžbam nenaplneným, láskam navždy strateným. Trpký humor, gradujúce napätie príbehu, záhady a hlavolamy, ktoré stojí za to vyriešiť. Román, ktorý provokuje k vlastným otázkam a súkromným odpovediam. 

"Litvinoff sa díval z okna a dvetisíc výtlačkov Dejín lásky si predstavil ako kŕdeľ holubov, ktoré trepocú krídlami a vracajú sa k nemu, aby mu nahlásili, koľko ľudí si poplakalo, koľkí sa zasmiali, koľkí z nej nahlas čítali úryvky, koľkí nemilosrdne zaplesli knihu, keď nedočítali ani jednu stranu, a koľkí ju vôbec neotvorili." Môj názor

Tri slová: Kniha v knihe.
Dejiny lásky by som v prvom rade odporučila náročnejším čitateľom. Sama za seba musím povedať, že čítanie tejto knihy pre mňa nebolo ničím iným, ako literárnym zážitkom. Štýl písania autorky vyzdvihuje každú jednu vetu a je to jedna z kníh, o ktorej musíte aj po jej prečítaní premýšľať ešte veľmi dlho. 

Kniha sa skladá z troch príbehov, ktoré na prvý pohľad spolu ani zďaleka nesúvisia, no postupne všetky detaily do seba zapadnú a vy si uvedomíte to krásne prepojenie postáv a všetkých dejových línií a v tom momente si vás jednoducho získa. Presne tak, ako si získala aj mňa.
Mne osobne bol príbeh štrnásťročnej Almy najbližší a najviac ma chytil za srdce. V jej príbehu žiali spolu s mamou a bratom nad stratou otca a zároveň sa snaží pátrať po svojej menovkyni z knihy Dejiny lásky a jej autorovi. 

© 2020 Radka M. Všetky práva vyhradené.
Vytvorené službou Webnode
Vytvorte si webové stránky zdarma!